Informacija apie vandens šildytuvus

Tūrinis vandens šildytuvas – tai yra vandens šildytuvas, šildantis vandenį esantį talpoje. Liaudies dar vadinamas tiesiog “boileriu”.

 

Elektrinis vandens šildytuvas - tai yra vandens šildytuvas, kuris elektriniais kaitinimo elementais šildo vandenį esantį talpoje.

 

Kombinuotas vandens šildytuvas - tai yra vandens šildytuvas, kuris elektriniais kaitinimo elementais arba vidiniu šilumokaičiu šildo vandenį esantį talpoje. Vidinis šilumokaitis būna sujungtas su katilu, saulės kolektoriumi ar kitu energijos šaltiniu.

 

Greitaeigis vandens šildytuvas – tai yra vandens šildytuvas, turintis didelės galios vidinį šilumokaitį (dažniausiai apie 1 m2), kuris sušildo vandenį per 15-20 minučių esantį talpoje. Su visų gamintojų dujiniais katilais yra rekomenduojama montuoti greitaeigius vandens šildytuvus, tik taip yra pasiekiamas aukščiausias efektyvumas ruošiant karštą vandenį.

 

Vertikalus ar horizontalus vandens šildytuvo montavaimas, kas geriau?

  1. Visų gamintojų horizontalūs vandens šildytuvai yra mažiau efektyvus lyginant su vertikaliais, nes pagal fizikos dėsnius įbėgdamas šaltas vanduo greičiau susimaišo ir atvėsta, bet ir padidėja energijos sąnaudos. Rezultatas – mažiau karšto vandens ir didesnės išlaidos.
  2. Bet jeigu atsitiko taip, kad netelpa vertikalus vandens šildytuvas, tai vietoje planuoto vertikalaus 120 litrų vandens šildytuvo, įsigykite 150 litrų horizontalų vandens šildytuvą. Taip turėsite panašų kiekį karšto vandens.
  3. Priešingu atveju – jeigu planuojate montuoti horizontalų 120 litrų vandens šildytuvą, pažiūrėkite gal tilptų 100 litrų vertikalus vandens šildytuvas. Taip irgi turėsite panašų kiekį karšto vandens su mažesnėm sąnaudom.

 

Rekomenduojamos garantijos:

  1. Garantija nuo prakiurimo turėtų būti 5-7 metai.
  2. Garantija  elektrinėms dalims apie 2 metus.